Čínské masáže

Čínské masáže, naše centrum nabízí čínské masáže a aromaterapie Čínské masáže a aromaterapie Aromaterapie využívá aromatické oleje Aromaterapie a čínské masáže

Čínské masáže

V čínské medicíně patří masáž mezi léčebné metody. Léčebná masáž je druh masáže, která má blahodárný vliv na lidský organismus a umožňuje vyléčit celou řadu různých onemocnění. Pomocí čínské masáže je možné zvnějšku působit na orgány a zlepšovat jejich funkci a také na lymfatický systém a tím zbavovat tělo škodlivých látek. Čínské masáže pomohou zlepšit stav pokožky vzhledem k aktivaci funkce mazových a potních žláz.

Čínská masáž Guaša

V překladu znamená "gua" pohyb jedním směrem, škrábat a "ša" znamená špatné, dohromady tedy "seškrábat všechno špatné". Je to velmi starý druh čínské masáže. Používá se při ní škrabka, která je vyrobena z nefritu nebo z buvolího rohu, s jejíž pomocí se pracuje na různých místech těla, kde se nacházejí akupunkturní body a reflexní zóny těla. Rozlišují se tři druhy čínské masáže:

  • preventivní
  • kosmetická
  • léčebně diagnostická

Čínská masáž se provádí se speciálním olejem, škrabkou se po dráze meridiánů vyškrabují z těla nečistoty a toxiny. Během čínské masáže se zlepšují výměnné procesy v pokožce. V místech, kde dochází k projekci patogenních procesů v těle, se objevují výrony krve v podobě tmavých skvrn. Tak se na povrchu projektuje odváděný odpad. Konečná fáze může být doplněna ještě baňkami.

Masáž je možné použít při širokém spektru onemocnění, např. při osteochondróze, zánětech žlučníku, při problémech se srdcem, s pohybovým a svalovým aparátem apod. Masáž trvá přibližně 30 minut, působení je vidět okamžitě: nejdřív léčená zóna silně zarudne, člověk může mít pocit pálení. Na místech, na kterých se zevnitř projektuje patologický proces, se objevují krvavé skvrny "ša". Tímto způsobem se skrze pokožku dostává ven z těla odpad tohoto procesu a v těchto místech se vyskytuje zvýšený obsah kyseliny mléčné. Skvrny mohou být až černé barvy – to je "neživá" krev. Člověka může vylekat vnější projev masáže, ale sama procedura je bezbolestná. Pouze tehdy, je-li proces v pokročilém stádiu, může pacient cítit bolest, která však mizí v momentě, kdy se na místo přestane působit.  

Během čínské masáže se zlepšují výměnné procesy v kůži, vylučují se toxiny, proto je třeba kůži neustále očišťovat a otírat. Během 12 hodin je třeba doplňovat neustále tekutiny, pít teplou vodu, aby bylo zajištěno vylučování toxinů z organismu. Po masáži se může objevit silná únava, stejná jako po fyzické zátěži, například po běhu na 20 km. Na místě, kde se objevily krvavé skvrny, se po krátké době objeví modřiny, které zmizí během dvou dnů. Procedura by se měla opakovat 1 – 2x za týden poté, co zmizí modřiny. Doporučuje se absolvovat 10 – 20 léčebných procedur přibližně 2x ročně.

Masáž guaša působí na celý organismus, normalizuje vnitřní vzájemné působení mezi orgány, což vede k odstranění konkrétních patologických procesů, celkovému uzdravení a omládnutí. Horko, chlad, vítr a vlhkost, které se dostaly do organismu jsou vyvedeny na povrch. Zesilují se výměnné procesy, vylučování. Pravidelné provádění masáže zpomaluje stárnutí. 

Profersionální distributořiProfersionální distributořiProfersionální distributoři

Využití čínské masáže

Oblast využití čínské masáže guaša je široká:

Při osteochondróze – dochází ke zlepšení krevního oběhu v postižených oblastech, zesiluje se oběh lymfy, díky tomu odchází oteklost a s tím mizí i syndrom bolesti, odstraňuje se svalová křeč. Působením na body kolem nemocného kloubu odstraňuje oteklost okolní tkáně, obnovuje se krevní a lymfatický oběh, mizí bolest, zlepšuje se hybnost kloubu.

Při nachlazení a zánětu průdušek – působení na body a místa, jež jsou projekcí plic, odstraňuje se oteklost sliznice průdušek, zlepšuje se drenážní funkce dýchacích cest, odstraňuje se zadýchávání, zmenšuje se kašel.

Při cholecystitidě (zánět žlučníku) – uvolňuje křeče žlučníku, normalizuje motoriku.

Provádění čínské masáže guaša na spodní části zad a břicha zlepšuje krevní a lymfatický oběh v malé pánvi, díky tomu dochází k odstranění stagnace krve a zánětlivých procesů, normalizuje se funkční aktivita orgánů malé pánve, rozpouští se srůsty.
Působením na další zóny těla se zlepšuje stav srdečně cévního systému, dochází ke snížení krevního tlaku, upravuje se srdeční rytmus, odstraňuje se zadýchávání, které je způsobené onemocněním srdce.
Masáž guaša zlepšuje díky vyloučení toxinů stav pokožky, mizí pigmentace, akné, docházení k omlazení pokožky.
Blahodárný vliv má masáž také na nervový systém: zlepšuje se spánek, odstraňuje podrážděnost, zlepšuje chuť k jídlu.

Kontraindikace: alergie, infekční kožní onemocnění, trombocytopenie, zlomeniny, snížená funkce ledvin, vodnatelnost (při cirhóze jater), vysoký krevní tlak, těhotenství.  

Aromaterapie

Při aromaterapii se využívají aromatické oleje, což jsou očištěné rostlinné extrakty, jejichž základem jsou éterické oleje. Obsahují látky, které aktivně spolupůsobí s chemickými elementy organismu.

Aromaterapie přímo v Praze

Při dýchání se dostávají do plic, molekuly aromatického oleje pronikají do krve a jsou rozneseny po celém organismu. Při masáži se určité látky aromatického oleje vstřebávají pokožkou a působí na určité orgány a systémy organismu. Tak se vlastně působí nejen na pokožku, ale na celý organismus. Jde o ozdravení celého organismu. Je důležitá harmonie vnitřního a vnějšího. V tomto smyslu se dá mluvit o tom, že je to vlastně léčebná kosmetika